פורטוגל עם ילדים

מאת: Maya Kidron Shen‏

שבועיים בפורטוגל עם 3 ילדים (10,8,5), להלן סיכום וכמה נקודות:
1. יומיים בליסבון – סיור של שעתיים בטוק טוק בכל השכונות העתיקות של ליסבון, הילדים נהנו מאוד. ביום השני בלם (עצמאית עם קו 15) ולאחר מכן שוק האוכל – שווה ביותר וטעים לכולם.
2. נסיעה לקאבו דה רוקה ולאחר מכן לסינטרה – טיילנו ב Quinta da Regaleira ובארמון פנה, משם נסענו לאורך החוף לנזרה ללילה. בדיעבד היה כדאי לישון בקרבת סינטרה למרות שהילדים מאוד מאוד אהבו את נזרה.
3. משם צפונה, עברנו לאביירו לחצי יום, שיט ושיטוט בעיירה, נחמד מאוד. לא להגזים עם הונציה, תעלות אבל בקטן ואחר.
4. 4 לילות בפורטו – יום אחד בשמורת פנדה ג'רש, יום בפורטו עצמה (מהממת !!), יום בעמק הדוארו.
5. משם התחלנו להדרים – נסיעה ועצירה קצרה ביער בוסאקו, סיור בסביבת הארמון/מלון, טיול נסיעה עם עצירות באגמים (הסגורים בסכרים) בשמורת סרה דה אסטרלה – מקסים. לילה בפרה ויסאו.
6. נסיעה לאבורה – עיר עתיקה מומלצת ביותר, מלא מסעדות וחנויות, אווירה כיפית, לינה בעיר.
7. 4 לילות בלאגוס – חופים משגעים, יום טיול לסרגש – מצוקים הרבה יותר יפים מאלו של קאבו דה רוקה, מסלול הליכה שמרגיש כמו סוף העולם, שיט מערות לבנג'יל – מומלץ בחום דרך seafaris בסירת טורנדו.

מס' טיפים
1. לסינטרה הגענו בשעות הצהריים והיה עמוס (מבחינת חניה), כדאי לחנות במקום מוסדר או בצד הכביש אם יש מספיק מקום. ראינו איך מסנדלים מכוניות, נותנים דוחות וגוררים מצד הכביש.
2. מעל 61 יורו מגיע החזר מס, בשדה התעופה ביקשו לראות מה קנינו, רק הראנו את התיק, לא היינו צריכים להוציא הכל (אז כדאי שתהיה דוגמית של קניות), זה אחרי המזוודות ולפני הדיוטי פרי.
3. בשביל האוטוסטרדות כדאי לקחת עם השכרת הרכב מכשיר פסקל כדי לא להסתבך עם הדואר.
4. כדאי לישון בקרבת סינטרה או בעיר עצמה כי יש המון מה לעשות שם ואפילו שעמוס – לא לוותר.
5. לחובבי המגנטים, השעם ושאר המזכרות – הכי זול היה באביירו ובדרום.